- 21 березня 2020 12:00:00
- Відгуків: 0
- Переглядів: 10841
Гейнер - вид спортивного харчування, який представляє собою сухий порошок з високим вмістом вуглеводів, помірним вмістом білка і низьким вмістом жирів. Іншими словами, гейнер це протеїн і вуглеводи, причому вуглеводів в такому продукті зазвичай більше ніж білка. Також до складу гейнера для набору маси включають ще деякі інші добавки для спортивного харчування. Це можуть бути креатин, L-карнітин, вітаміни, рослинні добавки, ензими для кращого травлення та інші. За рахунок вмісту вуглеводів вони є високоанаболічними добавками. При надходженні в кров вуглеводів відбувається потужний викид інсуліну, який відкриває клітини для більш повного засвоєння білка.
Для чого і кому потрібен Гейнер?
Гейнер - вельми популярна, на сьогодні, харчова добавка, призначена, головним чином, для набору м'язової маси. Він рекомендується приймати, перш за все, людям, які ведуть активний спосіб життя і що зазнають підвищених навантажень на тренуваннях. Людям, схильним до повноти, слід з обережністю ставиться до гейнерів, має сенс звернути увагу на протеїн. Пам'ятайте, гейнер - не заміна повноцінного харчування і не чарівна речовина, яка сама сформує ваші м'язи, це ефективна харчова добавка, що сприяє зростанню вашої мускулатури, тому потрібно грамотно підходити до її застосування.
Отже, гейнер потрібен худим від природи атлетам (єктоморфам), які мають труднощі з збільшенням ваги тіла і набором маси - він допомагає краще протеїну. Ключова роль цієї добавки в процесі росту м'язів полягає як в збільшенні загальної калорійності харчування, так і в більш ефективному транспортуванні нутрієнтів в мускулатуру за рахунок підвищення рівня інсуліну в крові.
Класифікація гейнерів
- Високовуглеводні: до складу входить всього до 20% білка. Через високу наявність вуглеводів, такий препарат досить калорійний і дуже швидко засвоюється в організмі спортсмена. Призначений для спортсменів з худою статурою (ектоморф), поганим апетитом і швидким метаболізмом.
- Високобілкові: до складу якого входить понад 20% білка. Співвідношення білків до вуглеводів в них від 1:2 до 1:1. Високобілковий гейнер призначений для професійних спортсменів і сприяє ефективному нарощуванню м'язової маси і відновленню після напружених тренінгів.
- Вуглеводи (карбо): 100% вуглеводів. Наприклад, в складі може бути тільки один мальтодекстрин.
По виду вуглеводів
- Прості (Швидкі): Це вуглеводи з високим глікемічним індексом. Такий гейнер швидко засвоюється і піднімає рівень цукру в крові. Джерело простих вуглеводів:мальтодекстрин (maltodextrin), фруктоза (fructose), сахароза (saccharose), декстроза (dextrose), глюкоза (glucose), крохмаль (starch), глюкозний сироп (glucose syrup), рисовий сироп (rise syrup). До гейнерів першого типу, їх ще називають висококалорійні гейнери, можна віднести такі варіанти як Olimp Gain Bolic, Activlab Mass Up, Biotech Hyper Mass, Optimum Nutrition Serious Mass, BSN True Mass 1200, Universal Gain Fast.
- Складні (повільні): Це вуглеводи з низьким глікемічним індексом. Такий гейнер повільно засвоюється і поступово піднімає рівень цукру в крові. Джерело складних вуглеводів:злакові (grains), ячмінь (barley), овес (avena або oat), гречка (buckwheat), бобові (legumes), висівки (bran) . Найбільш популярними гейнерами цієї категорії є BSN True Mass, MuscleTech MassTech, Optimum Nutrition Pro Gainer.
- Комбіновані: По суті, в таких варіантах немає явного поділу по вуглеводній складовій і в переліку компонентів людина, яка розбирається знайде як моно, так і полісахариди. Таких продуктів переважна більшість і виділити з них щось конкретне не представляється можливим. Тому тут обійдемося без прикладів.
Де купити гейнер?
Замовити або купити гейнер можна на нашому сайті Atletpro декількома способами: через кнопку "Купити", по телефону, за допомогою смс, через вайбер, через Live чат. А перед покупкою Ви можете підібрати товар в залежності від класифікації гейнера, скориставшись нашим зручним фільтром.
Як і коли приймати гейнер?
Кращий час для прийому гейнера - через кілька хвилин після тренінгу, але не пізніше ніж через годину. Це дозволить Вам швидко відновити сили і поповнити енергетичні запаси організму. Також гейнер приймається перед тренуванням. В цьому випадку організм запасеться вуглеводами, і Ви зможете тренуватися з більшою інтенсивністю, і витримувати триваліші навантаження.
Типовою рекомендацією за кількістю гейнера для збільшення м'язової маси є порція, що містить 20-30 г білка і 40-60 г вуглеводів - найчастіше це одна мірна ложка готового продукту (приблизно 80-100 г). Сухий порошок засипається в шейкер, потім додаються 250-300 мл води або знежиреного молока, після чого коктейль ретельно збовтувати і випивається.
Висновок
Отже, можна сміливо рекомендувати гейнер худорлявим спортсменам з безпроблемним метаболізмом, а також те, що в періоди без фізичних навантажень має сенс приймати гейнер тільки в тому випадку, якщо зусилля з нарощування маси не дають відчутних результатів. Звичайно, вищесказане справедливе за умови дотримання правильно підібраною дієти.
Будь ласка зареєструйтесь