- 10 листопад 2019 12:00:00
- Переглядів: 3413
Колаген - це найпоширеніший білок в нашому організмі, основа сполучної тканини, що складається з амінокислот. В організмі людини частина колагену від повної маси білків становить від 25% до 45%. Він широко використовується в лікуванні і профілактиці хвороб суглобів, опорно-рухового апарату, а також допомагає зберегти і підвищити тонус, еластичність, пружність і молодість шкіри. Вироблення необхідної кількості колагену відбувається до 30 років. Потім вироблення поступово знижується. Нестача колагену в організмі призводить до проблем з суглобами і зв'язками (остеохондроз, артроз), з шкірою (зморшки, втрата еластичності).
Види колагену
- Морський. Є найефективнішим і легко засвоюваним людським організмом. Добувають із шкіри мешканців морів. Із мінусів: висока ціна і можлива алергічна реакція.
- Тваринний. (бичачий, курячий, свинячий). Найбільш популярний вид колагену. Його отримують зі шкіри, хрящів, кісток великої рогатої худоби та свиней. Із мінусів: засвоєння такого колагену набагато нижче, ніж морського. Для кращого засвоєння колаген піддають гідролізу і розбивання на пептиди - більш дрібні молекули білка. В нашому інтернет-магазині AtletPro можете придбати Гідролізований свинячий колаген.
- Рослинний. Білок видобувають з пшениці. Він не включає чистий колаген, а лише його окремі компоненти, які відрізняються корисними властивостями і позитивно впливають на шкіру. Із мінусів: практично не засвоюється організмом.
Типи колагену
У природі існує 28 типів колагену. Самими основними, на які припадає близько 80-90% всього колагену в організмі, є I, II і III типи.
- Перший тип. Відповідає за еластичність, водний баланс, засвоєння поживних речовин. Міститься у всіх типах тканин організму. Служить для шкіри, кісток і сполучних тканин.
- Другий тип. Використовується в харчових добавках та в мазях для профілактики і лікування ревматизму, артриту, інших захворювань і запалень. Для суглобів, сухожиль, дисків, хрящів. Саме даний тип колагену можете придбати в нашому інтернет-магазині.
- Третій тип. Відповідає за метаболізм і стан клітин шкіри (волосся, нігті). Локалізація: шкіра плода, стінки великих кровоносних судин, регуляторні волокна.
Форми колагену
Колаген в добавках існує в декількох формах. Найкраще засвоюється гідролізований колаген і тому більшість виробників виготовляють саме його. Колаген в формі желатину погано засвоюється і в великих кількості може згущувати кров, крім того не всім сподобається смак холодцю. Тому важливо вибрати відповідну форму для себе, щоб курс прийому колагену був комфортний, а результат помітний.
- Порошковий колаген. Найефективніший по засвоєнню. Найдоступніша і економічна форма. Легко розмішується з холодною водою або будь-яким іншим напоєм.
- Рідкий колаген. Засвоюється моментально. Містить фруктові смаки. Більш дорога форма. По суті рідкий колаген це вже готовий розчин порошкового колагену. Необхідно запивати водою.
- Колаген в капсулах. Ідеальний варіант для тих хто не може терпіти смак колагену в порошку. Засвоюється довше, так як капсули розчиняються біля 30 хвилин. Дорожчий за порошковий колаген.
- Колаген в таблетках. Тверді таблетки засвоюються в 2 рази довше за колаген в капсулах.
- Жувальний колаген. Приємний аромат і смак. Засвоюється гірше порошкового і рідкого, але краще таблетованого. Але як правило дозування в такому колагені малі і він не вигідний по ціні.
Основні характеристики колагену
Головна характеристика колагену - це молекулярна вага. Саме цей показник і характеризує, наскільки швидко та якісно буде засвоюватися даний вид колагену. Високомолекулярний колаген засвоюється набагато гірше, ніж низькомолекулярний колаген. Гідролізований колаген французької компанії Rousselot має низьку молекулярну вагу, а саме 2000 Da (г/моль).
Відмінність колагену від желатину
Гідролізований колаген являє собою просто желатин, який піддається більш інтенсивній обробці, щоб розбити білки на більш дрібні шматочки. Желатин і гідролізат колагену мають однакові амінокислотні профілі і виробляються з однієї сировини, але по-різному реагують на рідини. Желатин розчиняється лише в гарячі воді і стає гелеподібним. А гідролізований колаген розчиняється як в гарячій, так і холодній воді та не робиться гелеподібним.
Висновок
Отже, можна сміло рекомендувати колаген спортсменам, в яких проблеми із суглобами при заняттях в спортзалі. Також продукт колагену підходить для лижників, велосипедистів та інших спортсменів, які здійснюють великі навантаження на ноги. Колаген в нашому інтернет-магазині AtletPro європейської якості із сертифікатом аналізу та не містить ГМО.